Ütopya'dan MimliyoruzBlog yazınında çok çok yeniyim. Ve Bir o kadar da sıcak karşılandım. Meğersem blog dünyası daha bir ailevi hissi uyandırıyormuş... Bunu hissettim. Ve gelir gelmez Bir Deli Mavi blog yazarı  sevgili Semanur Kok beni mimlemiş.  Birde şunu belirteyim ki başlık çok hoş durmuş.. O halde sorularımıza geçiyoruz

 1.Mucizelere inanır mısınız? Neden?

Hayatın kendisi mucizeyken mucizelere neden inanmayayım. Nedenini ise şöyle açıklayayım. Hayatımın belli bir dönemine kadar pek kimseyle konuşmaz ve oldukça çekingen davranırdım. Çoğu şeyden kendimi çeker ve kabuğuma çekilirdim. Bırakın yapmayı demek istediklerimi diyemezdim. Bu liseye geçtiğimde " Artık böyle olmayacağım" dediğim anda en yakın arkadaşım- ki ben ona kardeş diyorum - karşıma çıktı. Hayatın bana tanıdığı mucize diyorum. Cancan'ımla birlikte hayatımda yer eden Hacı'ma da mucize diyorum. Üç kişilik koca bir dünya.. İşte tam anlamıyla buna MUCİZE  diyorum..

 2. Şuan bir mucize olsa ne olsun istersiniz? 


Bu sorunun cevabı için Bir Deli Mavi'den kopya çektim arkadaşlar. Kabul ediyorum :) Lakin çok düşündüm cevap için.. "Hayatım boyunca hep elimde sihirli değnek olsa çocukluğuma dönmek isterdim." derdim. Yapamadıklarım, söyleyemediklerim için.. 


 3. Bu kişi/olay/yer benim mucizem dediğiniz birşey var mı? 

Mucize.. Küçük ve hayatımıza yön verdiği için MUCİZE diyorum ben.. Mesela;
Bir sabah erkenden kalkıyorsunuz ve hiç işe- okula gitmek istemediğiniz zaman hazırlanıp dışarı çıkıyorsunuz ve dışarı çıktığınızda sizi karşılayan tatlı meltem.. Hafif ve naif bir rüzgar. Hooop bütün kasvetinizi attı bedeninizden ve istemsizce içinizde oluşan yürüme isteği.. 
İşte bu mucize..

Benim içinse mucize; yazmaya başladığım, yazabildiğimi hissettiğim an gerçekleşti. Yazarak pek çok şeyi dile getirdim. Yazdığımda benimle aynı düşünceleri paylaşan kişilerle tanıştım. Bazende ters düşüp tartıştım... Yani demem o ki pek sevgili arkadaşlar kendimde keşfettiğim yetenekler benim için mucize.. 

Ve en büyük mucizem Ailem

Dediğim gibi arkadaşlar blogda çok yeniyim ve daha kimsecikleri tanımıyorum. Bu yazıyı okuyan ve yapmak isteyen herkes yapabilir.. Ama bana haber verin ki cevaplarınızı okuyabileyim. Bilin ki merakla bekliyor olacağım..


Toygar Işıklı- Hayat Gibi


Yorumlar

 1. Çok samimi olmuş ama cevaplar. Çok beğendim. Kalemine sağlık canım. Mucizeler hiç peşinizi bırakmasın 💙💙

  YanıtlaSil
 2. Semanur Kok;

  Mimlenmeseydim yazamazdım değil mi? Söylemiştim konuyu çok beğendiğimi cevaplarken de keyif alarak cevapladım.. Beğenmene sevindim.. Mucizeler hepimizin peşini bırakmasın ☺ ♥

  YanıtlaSil
 3. Çok harika bir mim olmuş 👏 önemlidir hayatta kardeş bulabilmek.Tabi bir "Hacı"nızın olması da önemli ki yazmışsınız...

  YanıtlaSil
 4. O zaman hoş geldiniz aramıza :)

  YanıtlaSil
 5. Bu mim'i Semanur ile beraber başlattık ve bloğunuzu keşfetmeme vesile oldu :) Samimi cevaplarınız için teşekkürler. Hemen takibe aldım. Bana da beklerim. Sevgiler,

  YanıtlaSil
 6. Büşra Gürbüz ;

  Yorumun için teşekkür ederim.. Kesinlikle önemli hayatta kan bağı olmayan kişiye kardeş diyebilmek.. Hacı'm önemli tabi :))

  YanıtlaSil
 7. Daha Mutlu Yaşam;

  Hoşbuldum :D

  YanıtlaSil
 8. bi' blog;

  Mim güzel olunca insan kendini cevaplarken kaptırıyor tabi :)

  YanıtlaSil
 9. Küçük şeyleri birer mucize olarak görmek ne güzeldir :) harika bir mim olmuş efendim :)

  YanıtlaSil
 10. Gazeteci N.G.

  Küçük şeyler sanıldığı kadar da küçük olmayabilir..
  Teşekkürler efendim :)

  YanıtlaSil
 11. ilk cevap ne tatlı yaaa. ben hep çekingen ve insanlardan uzakım bak senin için sevindim ama :)

  YanıtlaSil
 12. Bu kadar çekingenlik benim bünyeme fazla geldi ki birazcık hafiflettim. Ama hala etkisi altındayım :))

  YanıtlaSil
 13. Elif İpek Durmaz;

  Çok teşekkürler :))

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yorumunuz değerli:)
Link paylaşılan yorumlar yayınlanmayacaktır..

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kim Bu Hohori

BAŞLANGIÇ

Lilanın Büyülü Miladı 10- part 2-